Olejki do ciała – po co i jak je stosować?


W tej chwili na rynku jest tyle różnych olejków do pielęgnacji ciała, że każdy może wybrać coś dla siebie. Jednak w gąszczu ofert warto dopasować te, które będą najlepsze dla naszego ciała. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Olejki do ciała – jak wybrać właściwy?
Z reguły najlepszym wyborem dla naszej skóry są olejki o jak najbardziej naturalnym składzie. Ich zasadniczą zaletą jest to, że rzadziej powodują uczulenia i podrażnienia skóry. Wśród najlepszych i najbardziej popularnych wyróżnia się olejki: jojoba, migdałowy, arganowy, migdałowy oraz olejek z awokado.
Na wybór odpowiedniego olejku powinien mieć wpływ rodzaj skóry, wiek oraz jakiego efektu finalnie się spodziewamy.
Na szczególną uwagę zasługują także olejki do ciała niemowląt. Wszystko to dlatego, że ich skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa. Olejek ma za zadanie odżywić i nawilżyć skórę, ale nie naruszyć jej delikatnej struktury.

Po co w ogóle stosować olejki do ciała?
Olejki pomagają zachować wilgoć w skórze, powodując, że dłużej będzie piękna i gładka. Jednak w przeciwieństwie do balsamów, nie tylko nawilżają skórę, ale dzięki bogatemu składowi, zapewniają jej także porcję wartościowych składników odżywczych. W niektórych wypadkach mogą także działać leczniczą łagodząc egzemy, trądzik, czy niwelując podrażnienia.
Nie należy też zapominać, że olejki mogą mieć właściwości relaksujące, zwłaszcza, jeśli użyjemy ich do masażu ciała. Pomagają też pozbyć się cellulitu i rozstępów.

W jaki sposób używać olejków do ciała?
Najlepiej nakładać je na lekko wilgotną skórę, zaraz po kąpieli lub prysznicu. Inną metodą jest dodanie odrobiny olejku do ciała do wanny z wodą. Należy jednak pamiętać, że olejki wchłaniają się dłużej, niż zwykłe balsamy czy mleczka. Wynika to z faktu, że te drugie zostały wykonane na bazie wody, podczas, gdy w skład olejków wchodzą głównie tłuszcze roślinne. Oczywiście istnieje alternatywa w postaci szybko wchłaniających się suchych olejków.

Zaleca się, by olejki nakładać stopniowo a ich niewielką ilość wmasowywać w skórę ciała, głowy a nawet we włosy. W przypadku problemów z cellulitem można sięgnąć po masaż chińską bańką.

Zobacz jeszcze: https://natureline.pl/