Kredyty gotówkowe – na co zwracać uwagę przy ich zawieraniu?


Chyba każdy z nas znalazł się w sytuacji braku gotówki przy nagłych i koniecznych wydatkach. Kiedy kończą się różne możliwości, takie jak pożyczki od rodziny, przyjaciół czy znajomych, często pozostaje jeszcze nam jeszcze opcja szybkiego kredytu gotówkowego
Chociaż wielu osobom kredyty gotówkowe mogą wydawać się swoistą pułapką finansową i czymś czego powinno się unikać za wszelką cenę – takie przekonanie zakorzenione jest jeszcze głęboko w świadomości naszych babć czy nawet niekiedy rodziców, to dla współczesnego społeczeństwa są one już czymś normalnym i nie budzącym grozy bankructwa. Obowiązujące obecnie prawo, zabezpiecza nie tylko banki i inne instytucje udzielające takich pożyczek przed nieuczciwymi kredytobiorcami, ale daje również gwarancje bezpieczeństwa osobom decydującym się na pobranie kredytu gotówkowego. Pamiętajmy o tym, że lichwa, czyli udzielanie pożyczek z zawyżonymi odsetkami lub innymi ukrytymi opłatami jest w naszym kraju nielegalna – wysokość maksymalnym odsetek określona jest w artykule 359 § 2 Kodeksu Cywilnego, który chroni obywateli przed nieuczciwymi praktykami firm zajmujących się udzielaniem kredytów.
Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel, a aby go uzyskać będziemy musieli podpisać stosowną umowę. Wśród kredytów gotówkowych wyróżniamy kredyty konsolidacyjne, czyli takie które posłużą nam jako spłata uprzednio zaciągniętych zadłużeń. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie przeczytać każdy punkt umowy – w razie niejasności zawsze możemy poprosić o wyjaśnienia pracownika działającego w imieniu instytucji, z którą podpisujemy dokument. Korzystajmy też z instytucji cieszących się zaufaniem społecznym, a przed dokonaniem wyboru jakim jest zaciągnięcie zobowiązania poszukajmy opinii o danej firmie, czy to wśród znajomych osób czy w internecie.
Obecnie oferta na rynku jest naprawdę bogata, znajdziemy więc kredyty gotówkowe na dowolny cel w różnych wysokościach, o różnych oprocentowaniach i różnym czasie spłat, a więc i o różnej wysokości raty. W większości przypadków ratę można dopasować do swoich indywidualnych możliwości spłat, ale należy mieć na uwadze to, że im dłuży okres spłaty kredytu gotówkowego, tym wyższe mogą być jego ogólne koszty.

Doświadczenie doradcy finansowi: https://your-choice.com.pl